Staň se průvodkyní zavinování

Rituál zavinování, jinak taky rituál zcelení duše i těla, rituál zavírání kostí nebo rituál rebozo. Ve španělštině se nazývá Cerrada, ve slovanské tradici se pro tento rituál používá slovo Canava. Rituál, který je starý jako lidstvo samo, a tak je ho možné v různých podobách téměř po celém světě.

Nesmírně starý a velmi mocný rituál smrti a znovuzrození. Používal se především k ukončení kdysi posvátného období těhotenství a šestinedělí a uzavíral všechny brány, které byly v období porodu otevřené, aby se žena ukotvila v roli matky. Jeho duchovní podstata spočívala v přesvědčení, že se žena 40 dní před porodem a 40 dní po něm nachází v energeticky a duchovně otevřeném prostoru mezi dvěma světy, v labyrintu, kam se během porodu vydává pro své dítě. Bránu mezi těmito dvěma prostory je třeba po ukončení šestinedělí uzavřít, aby žena i dítě mohli být plně v tomto světě. Během této doby dostávala žena od své komunity speciální péči, teplou a výživnou stravu, bylinné zábaly a napářky a zavinování do pevného šátku. Ženy věděly, že to, jak žena prožije šestinedělí, kolik síly obnoví a nabere, pak má vliv na celý její další život.

Zrození dítěte je pro ženu hlubokým přechodem a zavinování je rituálem, který tento přechod stvrzuje až na úrovni kostí. Je to rituál zcelení duše i těla, rituál obnovy ženy.  

V současnosti je mnoho věcí jinak, ženy nemají takovou péči u své komunity, ale ty vědomější z nich si péči o sebe dopřávají a na rozdíl od našich předkyň si ji mohou dopřávat dlouhodobě. Každá žena má tedy jinou startovací pozici, jiné očekávání a jiný okamžik, kdy si chce rituál dopřát. Rituál zavinování je tedy možné provádět, kdykoli žena pocítí, že jej potřebuje. 

V současné době se tento nesmírně mocný rituál používá stejnou měrou i v situacích, kdy je třeba něco starého nechat s úctou odejít a otevřít se nové životní jiskře, životní síle, která nám pomůže říci ANO tomu novému. Naše duše jej uvítá v situacích, kdy je třeba skutečně překročit práh, zavřít za sebou dveře a spočinout v tichu. Vědomě prožít konec se všemi emocemi, které přináší. A dovolit, aby se začátek zrodil sám, spontánně, v okamžiku ticha a smrti.

Kdo tě bude provázet

Kateřina Beáta Bukáčková

Kateřina Beáta Bukáčková je již více než 10 let terapeutkou metody Cesta podle Brandon Bays a nově také qhht (kvantové hypnózy podle Dolores Cannon), zakladatelka a lektorka Enneagramu pro Nové paradigma, ritualistka a průvodkyně ženskými terapeutickými kruhy. Napsala také román Devět. Je průvodkyní transformačními životními okamžiky a podílí se na transformaci kolektivního vědomí do nového paradigmatu. Prožila hlubokou a osvobozující zkušenost s přirozeným zrozením i smrtí a jejím posláním je sdílet se světem to, jak osvobozující, posilující a radostný je život člověka, který si je vědom obou těchto posvátných milníků. Rituál zavinování se učila u Anny Gedre.

Andrea Sobotová

Andrea Sobotová je akreditovaná lektorka tantry, ktorá ukončila v roku 2018 dvojročný učiteľský výcvik u osvietenej tantrickej majsterky Mahasatvaa Ma Ananda Sarity. Je lektorka ženských kruhov a vedie ročnú školu Knažky Živeny a sviatky kola roka na Slovensku. Na ceste objavovania pokladov ženstva ju pozitívne ovplyvnilo štúdium jógy v Indii, semináre a ročná škola u avalonskej knažky Katinky Soetens, ktorej semináre aj organizuje na Slovensku, semináre tantry a šamanizmu pod vedením Johna Hawkena a Alana Lowena, semináre Cyklickej ženy a Moon
Mothers od Mirandy Gray, seminár Tao ženy od Maitreyi D. Piontek, škola Tantra-jógy (Mohendžodáro) v Čechách a cyklus seminárov talianskej lektorky Surye Cinzie Donnolli. Absolvovala lektorský kurz zavinovania u Kateřiny Beáty Bukáčkovej.

KDY: 1. – 4. 2. 2024 / KDE: okolí Bratislavy

CENA: 625 EUR (zlevněná cena pro kněžky 555,- EUR)

Co se všechno naučíš

  • naučíš se držet prostor pro jakékoli téma k zavinutí a vytvořit rituál na míru tak, aby v sobě zachoval původní smysl rituálu zavinování
  • naučíš se "kanavu" zavinování žen po porodu
  • naučíš se úkony, které potom můžeš používat i samostatně ve své praxi (rebozo masáž, výroba bylinné koule a masáž s ní, masáž bříška po porodu éterickými oleji), nacvičíš si vědomý, léčivý dotek
  • seznámíš se se základy vaginální napářky
  • sama si prožiješ čas pro sebe, svůj proces ukončení za pomoci doprovodného programu a svého vlastního plnohodnotného zavinutí