Rituály

Rituály a obřady jsou skvělými pomocníky pro vědomý cyklický život. Pomáhají projít důležitými body přechodu, uzavřít, co je třeba opustit, najít důvěru a odvahu pro to, kam je třeba se vydat, uctít všechny dary a poděkovat za ně, nechat se opečovat, podpořit a doprovodit. Některé vznikají spontánně, jiné jsou předávány a dodržovány po celá tisíciletí. Všechny jsou ale podanou rukou při průchodu životnímu milníky a důležitými fázemi ženského života.


Rituál je takové spojení všedního s posvátným. Vědomé spojení se se svou duší, vyšším smyslem daného okamžiku a fyzicky prožitý přerod odněkud někam. Nesmírně nám pomáhá ukotvovat změny v realitě, uvědomovat si začátky i konce, ctít cykličnost a proměnlivost života. Není to ale pouze jednosměrná komunikace. V rituálu s námi komunikuje i to božské v nás i vně nás, přináší nám vzkazy, podporu i hluboká uvědomění.

Prošla jsem výcvikem kněžek bohyně Živeny, abych se stále více přesvědčovala o tom, že přechodové rituály jsou bytostnou potřebou naší duše, která volá po řádu, smyslu a posvátnu.

V rámci rituálů provázím především ženy, protože jsem sama žena a protože naše přechodové rituály jsou velmi silně spojeny právě s naší ženskostí a tělesností. Pouze projdeme-li nějakou životní fází tak, aby byly pochopeny její lekce a plně prožita její zkušenost, můžeme se posunout na další úroveň. Rituály, podobně jako terapeutická sezení, pomohou dokončit nedoprožité, dosytit, uzavřít, propustit vše tak, aby bylo možné otevřít se tomu novému se svobodou, nadějí a otevřeným srdcem i myslí. 

Kořeny jsou tím nejpřívětivějším místem bezpečí, léčení a obnovy

Příprava k porodu, podpora v těhotenství a šestinedělí

Těhotná žena potřebuje stabilní a dlouhodobou podporu, aby toto období mohla prožít jako posvátné. Vytvořila jsem fungující protokol, který pomůže ženě připravit se k porodu, zpracovat případné strachy, předchozí traumatickou porodní zkušenost i epigeneticky předané porodní vzorce ženské rodové linie. Otevře ji do důvěry a umožní jí porodit přirozeně a ve své síle.

Přechodové rituály

Rituál menarche, rituál prvního milování, rituál předporodní, rituál zavinování, rituál královny. To jsou hlavní přechodové rituály ženského světa. Kromě toho mnohokrát mezitím procházíme obdobími, kdy něco v nás a kolem nás umírá a nic nového se ještě nerodí. Doba tohoto zastavení je pro mnohé z nás skoro až děsivá. A přitom je nesmírně léčivá a posvátná, když je skutečně vědomě prožita, třeba s pomocí průvodce a podpůrného rituálu.

Ženské terapeuticko-rituální kruhy

Některá zranění nelze vyléčit na individuální terapii, ale ve zdravém a podporujícím prostředí. Dotek, péče, možnost být viděna a slyšena, možnost projevit jakoukoli emoci a být v ní přijata, možnost být opečována a podpořena v procesu uvolnění traumatu. To jsou naše kruhy. Spojení mnohaleté zkušenosti práce s emocemi a buněčnými vzpomínkami, zkušenosti práce s traumatem a terapeutická práce s esenciálními oleji. Zručnosti kněžky v přechodových rituálech. 

Rituál zavinování

Nesmírně starý a velmi mocný rituál smrti a znovuzrození. Používal se především k ukončení období těhotenství a šestinedělí a uzavíral všechny brány, které byly v období porodu otevřené, aby se žena ukotvila v roli matky. 

Rituál je možné použít v kterýkoli okamžik v životě, kdy něco starého odumírá a je třeba to s úctou nechat zemřít. Žádá si vhodný čas i dostatečnou délku, je proto vhodný v situacích, kdy potřebujeme péči, podporu a hluboké uctění své životní cesty.

Milá Katko Beáto,

tak jsem dnes dnes v noci vzbudila v plné bdělosti a věděla jsem, že hned tak neusnu, pustila jsem se tedy do čtení Tvého e-booku Porod jako brána mezi světy (dovoluji si po přečtení tykat :-))

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Moc se mi líbí Tvůj jazyk, ilustrace, celá forma a ta hluboká pokora, která z řádků čiší. Je to radost číst. Moc děkuji!
Alžběta

Když vzpomenu, s jakým strachem a sevřením jsem jela na naše první setkání a jak se cítím dnes, usmívám se…

Poslední měsíce mě moc obohatily a naučily. Pokud se mám soustředit na to, co mi přinesly jednotlivé kruhy, pak se rozhodně prohloubilo mé pochopení k jinakosti druhých. Brečet, mlčet, ječet, vztekat se, být „mimo sebe“, mít jiný názor a umět jej říci s klidem a vnitřním přesvědčením bez obav z nepochopení nebo potřebou obhajoby, to vše je v pořádku. A je úleva to procítit a začít žít…

Je úleva konečně naplno pocítit, že nemusím opakovat vzorce svojí maminky a babiček… Že můžu jít svou cestou… Že jsem dospělá, zodpovědná, silná  i zranitelná žena, která může s pokorou žít přítomný život a ovlivňovat jej. Protože neexistují překážky. Jen ty, ty, o kterých mě přesvědčili nevědomí rodiče, protože sami tápali. 

Děkuji vám všem, protože jste mi ukázaly svoji jinakost, divokost, emotivnost, spontánnost, ale taky kontrolu, zranitelnost, láskyplnost, jemnost. Tolik bolesti se uvolnilo… Jsem si vědoma, že přijdou další vlny, další zkoušky… a já je vítám s otevřenou náručí, protože už mám tu zkušenost, že mě zase mnohé naučí.

Jana

Předně bych Vám chtěla poděkovat za poslední Cestu! Tak dobrou náladu a dobrý pocit jsem nečekala! Opravdu to bylo nečekané Každopádně, jsem ráda,že byla možnost se s Vámi potkat v tento den, protože o tři dny později jsem porodila. A musím říct, že Cestu si užilo i miminko, protože jsem cítila, že od jejího konce se začalo “něco” dít. Co bylo neuvěřitelné, byla i délka porodu a celkové načasování – v neděli se holky s přítelem vrátili z procházky, já jsem začala cítit, že nejsem ok, začali jsme se proto pomalu chystat k odvozu holek k babičce a do porodnice jsme dojeli tak, že po vstupu do nemocnice se za minutu miminko narodilo, v podstatě na tři zatlačení. Zpozdit se kdekoliv, asi to nestihneme. Holčička byla nesmírně šikovná a tak, jak jsme si na Cestě slíbily, vzájemně jsme si pomáhaly. Cestou do porodnice jsem myslela na dech, na to že já jsem oporou pro ni a ona pro mě…bylo to překvapivé, že jsem po příjezdu do porodnice hned porodila, protože jsem předpokládala, že nám to půjde tak pomalu jako posledně. A věřím, že tomu Cesta hodně přispěla! Kdybych Cestu neabsolvovala, pravděpodobně bych se cestou do k rodičům a následně do porodnice, soustředila na tu bolest…takto jsem se soustředila na to co jsme si s miminkem slíbili – že budu dýchat a že si vzájemně pomůžeme, snažila jsem se s miminkem komunikovat, byť jen v duchu. A věřím, že díky tomu to vyšlo tak na sekundu přesně a navíc téměř bez námahy! A žádného porodního zranění! Přijde mi to až neuvěřitelné!

Petra

Krásné slunečné odpoledne Kačenko Beátko 🙂🙂🙂, děkuji děkuji děkuji, velice moc Ti děkuji za nádhernou cestu a překrásný rituál a hýčkání. Cítila jsem se báječně a opečovávaně 😊😊😊😊 což neznám. Díky Tobě jsem zjistila a uvědomila si jak moc shazuji sama sebe před sebou i ostatními, že moje důvěra v sebe je velice mizerná. Ale dnes od rána mám pocit dospělé ženy, vlastně jsi mi pomohla dospět do dospělé ženy, a kupodivu mě tak přijímají i rodiče, ale hlavně se tak příjímám já. A jsem víc klidná vnitřně i z venku. Jsem Ti z hloubi duše a z hloubi srdce vděčná za Tvoji péči a krásné vedení a Simonce za nádhernou vůni 💋💋💋💋💋💋💋 velice děkuji

Ludmila

Milá Katí, nemám slov popsat to všechno co se ve mě odehrává po tak silném, hlubokém, nádherném a velice intimním napojení se jedna na druhou. Snad jen tato tři slova, ÚCTA, POSVÁTNOST, CELISTVOST a to vše pod vedením lásky, něhy, jemnosti, ženského plynutí, bezpečí a naprosté důvěry v odevzdání se.❤ Děkuji s obrovskou vděčností tobě i ostatním přítomným, nádherným a vědomým ženám, že jsem toho všeho mohla být součástí. Je mi velkou ctí, s láskou, posvátností a úctou předávat tento hluboký a tak vyživující a zacelující rituál předávat dál. 😇❤🌺 Všem vám ze srdce děkuji...

Markéta - Rituál zavinování

Ďakujem Katuška z celého srdca za nádherné a láskyplné sprevádzanie seminárom aj rituálom zavinovania a za odovzdanie tejto nádhernej pradávnej tradície, ktorú budem s láskou a úctou odovzdávať ženám ďalej. 💗

Andrea - Rituál zavinování
Dekuji dekuji dekuji! 
Vesmíru, Katce, ženám, které byly přítomné na tomto zázračném semináři, kterého jsem byla součástí.
Vnímám, že se na něm děly zázraky, spouštělo se léčení, konalo se přepisování v kolektivním poli.
A hlavně děkuji JÍ - té ženské Esenci, Síle, Bohyni - která nás vedla k vytvoření tohoto posvátného prostoru.
Neskutečné se stává skutečným.
I v této době 
Michaela - Rituál zavinování

Milá Katí, dosycuješ na všech úrovních... láska, ohromná péče, pocit bezpečí, prostředí sounáležitosti a pozornost pro každého zvlášť... napadá mě jedno slovo, které nás na semináři, díky Markétce, také provázelo...zacelenost. A nejen za to ti velké díky ❤️

Dita - Rituál zavinování

Milá Katka, nádherný hlboký rituál, láskyplný bezpečný priestor, ktorý si pre nás pripravila, tvoje vedenie, hlboká múdrosť a obrovská neha boli pre mňa obrovským požehnaním. Cítim hlbokú úctu voči každej jednej nádhernej žene, ktoré ste toho boli súčasťou. Precítila som aké nádherné je byť ženou, a ako liečivá môže byť naša vzájomná prítomnosť. Verím, že cezo mňa si ženy zažijú cez rituál zavinovania takú hlbokú úctu , aká bola daná mne. 🌹

Michaela - Rituál zavinování

Připojuji se také a touto cestou ještě jednou moc děkuji 💗 za vše, co jsi nám s láskou předala a budu s radostí a vděčností předavat dalším ženám v Praze a okolí

Sára - Rituál zavinování