Rituál zavinování

Rituál zavinování je nejkrásnějším a nejhlubším rituálem, který znám. Rituál uctívající ženské tělo a jeho plodnost a taky pomáhající završit jednu životní etapu a přejít do nové. Tím to rituálem vás mohu provést, ale také vám jej mohu předat a naučit vás jej.

Je prastarý rituál s kořeny v mnoha odlišných částech světa a stejným záměrem – fyzicky, energeticky i spirituálně uzavřít období těhotenství a porodu, projít hlubokou vnitřní proměnou a vědomě vykročit do další životní etapy.

Pro tento účel je rituál už poměrně dobře známý a lze o něm dohledat mnoho informací na internetu i v literatuře. I u mne na webu o něm najdete více v ebooku Porod jako brána mezi světy. Je určen pro těhotné ženy a je v něm vypsána veškerá podpora, kterou mohu nabídnout těhotným ženám a ženám po porodu.

Rituál zavinování se nazývá také rituálem zcelení duše i těla, rituálem zavírání kostí nebo rituálem rebozo.

Proč je rituál vhodný pro ženy po porodu?

Tento rituál je pro ženu po porodu nádherným, posvátným a obnovujícím zážitkem. Je uctěním její síly, odvahy a schopnosti porodit dítě a uvádí ji do role matky v plné síle a s uznáním její hodnoty a důležitosti.

Je také projevem hojnosti a sebelásky a může být krásným darem ženě od jejího muže nebo darem, který žena dává sama sobě.

Protože jako terapeutka pracuji s buněčnou pamětí a traumatem v těle, mohu pomoci zpracovat i porod, kdy vše neproběhlo podle představ rodičky a žena zůstala po porodu traumatizovaná nebo o miminko z nějakého důvodu přišla. V tom případě žena dostane dostatek času a prostoru a bezpodmínečného přijetí, aby nepříjemný a bolestivý zážitek sdělila, odžila a zpracovala jej. Zkušenost při zavinování je hmatatelná na fyzické, energetické i duchovní úrovni.

K čemu rituál zavinování slouží?

Mým posláním je být průvodkyní mezi světy. A tak naprostá většina zavinutí, jimiž jsem provázela, byly nejrůznější přechodové rituály. Zavinutí porodu mrtvého miminka, zavinutí po potratu, zavinutí po rozchodu s partnerem, při ukončení vnitřní transformace, po významné životní změně.

Na úrovni fyzické

V případě poporodního rituálu pomáhá stáhnout kosti pánve do původní polohy, masážní techniky podporují zavinování dělohy a navrácení orgánů břišní dutiny na jejich původní místo.

Jemně a laskavě prohřívá tělo, dochází k hluboké relaxaci a uvolnění.

Na úrovni emocionální

Pomáhá z těla uvolnit trauma.

V podporujícím prostředí umožňuje uvolnit potlačené emoce, vypovídat se.

Na úrovni energetické

Je vystavěný tak, aby zavinovaného posilnil, energeticky dovyživil, prohřál.

Samotné zavinutí je podobné vytvoření kukly, z níž se ve správný okamžik vylíhne motýl. Tenhle okamžik je doprovázený přívalem energie, odvahy a vůle.

Na úrovni spirituální

Uctění ženy jako rodičky a matky.

Přechodový rituál.

Jak rituál zavinování prakticky probíhá?

Rituál vždy vytvoříme společně se ženou tak, aby nejlépe vyhovoval jejím momentálním potřebám, aby dosytil její duši a poskytl jí to, co potřebuje, aby se mohla zrodit do nového vědomí.

Ještě jsem tedy nedělala dva rituály, které by byly stejné.

Co můžete očekávat

  • Společná příprava místa, pomůcek, prohřívající nápoj, kakao nebo kakaová ceremonie
  • Sdílení, v případě potřeby terapeutická práce s traumatem
  • Masáž, masáž bříška pomocí bylinných koulí a éterických olejů
  • Bylinná koupel nebo napářka
  • Zavinutí do rebozo šátků (zamykání a odemykání sedmi zámků na těle)
  • Relaxace


Zavinování trvá několik hodin podle potřeby ženy. Nejméně 4 hodiny, ale klidně i 8 hodin. Odehrává se v místě, kde žena bydlí, aby po skončení rituálu mohla odpočívat a nemusela nikam přejíždět. V případě, že má žena miminko, je třeba, aby se o něj v průběhu rituálu někdo staral, ale přestávky na nakojení miminka nejsou žádným problémem. Žena bude opečovávaná ve všech oblastech – tělesně, duševně, ale zajistím také, aby prostor po zavinování byl čistý a uklizený a žena mohla zbytek dne nerušeně odpočívat a užívat si svého výjimečného postavení.

Tento rituál také předávám a vyučuji jej jiné ženy. 
V případě zájmu vám předám detailnější informace.


Staň se průvodkyní zavinování