Blog

K čemu je vlastně ten Enneagram?

26.4.2023. Enneagram

Enneagram je prastará typologie, ale i posvátné učení.

Na jakékoli úrovni zralosti přináší obrovská uvědomění, aha momenty a transformační okamžiky.

Proto jej využívají firmy, školy, ale i jednotlivci, kteří chtějí vědoměji prožívat svůj život a zdravěji se vztahovat k druhým.

Seznamují se se svojí obrannou strategií, poznávají ji a učí se ji kultivovat a v ještě lepším případě transformovat.

Tak, jak se zvyšuje uvědomění lidstva, vyjevuje se hlubší a hlubší transformační potenciál Enneagramu. Enneagram může být tak úplně prvním krůčkem na cestě k sebepoznání, ale i průvodcem v těch nejtěžších zkouškách, kterým se odedávna říkalo temná noc duše.

***

Bohdana Nádas i já jsme už více než deset let terapeutkami a na denní bázi provázíme lidi hlubokou transformací. Dokážeme pracovat nejen s tím, co si uvědomujeme, ale i s nevědomými buněčnými vzpomínkami a potlačenými traumaty.

Enneagram vnímáme jako jeden z nejmocnějších nástrojů, který používáme nejen teoreticky na svých seminářích, ale také prakticky v rámci terapií.

Je mnohaúrovňovou mapou, která umožňuje lidem bezpečně projít i těmi nejhoršími strachy, momenty, kdy člověk má pocit, že zešílí, že ztrácí sama sebe a neví, jestli vůbec přežije.

Je to nejkomplexnější a nejpodrobnější mapa lidské psýché, jakou známe.

A my tuto mapu využíváme k tomu, abychom se skutečně vydali na cestu od ochranných strategií k autenticitě a radikální svobodě, která vede skrze naše největší strachy.

Divinitas vznikla, abychom podporovaly především ty, kdo se ocitají v tom nejnáročnějším transformačním víru, kdy člověk ztrácí půdu pod nohama, rozpadá se mu jeho identita a potřebuje podporu, aby se tomuto víru ke svobodě mohl v bezpečném prostředí a s podporou odevzdat.

***

Ano, i k tomu je Enneagram.

A s touto vizí vznikla Divinitas.

www.indivinitas.cz