Co je Cesta

Cesta je hluboká, ale jemná metoda, která odkrývá stará emoční zranění, hluboká nevědomá přesvědčení a sliby a skrze největší strachy a bolesti otevírá v člověku potenciál bez hranic a přináší mu prožitek jednoty, pokoje a bezpodmínečné lásky. Je vhodná i pro děti a těhotné ženy.

Cesta se zrodila ze zkušenosti Američanky Brandon Bays. Ačkoli byla Brandon úspěšná lektorka zdravého životního stylu, zabývala se nejrůznějšími přírodními metodami, jak si zdraví udržet, zdravě jedla a dlouho a často meditovala, onemocněla nádorem dělohy velkým jako basketbalový míč. Brandon si vzala šestitýdenní „time out“, během něhož vyzkoušela vše, co znala, aby se nádoru zbavila. Ačkoli jako expertka měla přístup k tomu nejlepšímu, co tehdejší alternativní medicína nabízela, nádor zůstával nezměněn. Teprve když vzdala všechnu svoji snahu, byla spontánně dovedena k buněčné vzpomínce, která vedla ke vzniku nádoru. Brandon se z nádoru vyléčila a postupem času z této nanejvýš přirozené a všeobecně lidské zkušenosti vytvořila metodu, která vede k nalezení a uzdravení starých emočních zranění a nastartování samoléčebného procesu v lidském těle.

Proces probíhá při plném vědomí a jeho hloubku i intenzitu řídí člověk sám svou otevřeností a ochotou stará zranění znovu vědomě prožít v bezpečném prostředí Cesty za pomoci vyškoleného průvodce.

Je vhodná pro lidi, kteří neprožívají naplňující vztahy, necítí uspokojení v práci, prožili nějaké trauma, které je stále provází a nedovoluje jim prožívat radost a svobodu. Pomáhá lidem, kteří uvěřili, že jsou bezcenní nebo méněcenní, nedovedou najít smysl svého života nebo postrádají spojení se sebou samými.

Její potenciál je však mnohem větší. Je to setkání s Pravdou samotnou, která oseká vše, co nejsme my a co nám brání poznat a prožívat sebe jako božské vědomí.

Cesta není žádná unikátní zázračná metoda. Je to poctivá a pravdivá sonda do lidského nitra, která je bolestivá, ale ve svém důsledku nesmírně osvobozující. Skutečným průvodcem na této Cestě je totiž vnitřní moudrost a není větší síly než vědomí, že vše k tomu, aby člověk mohl žít plný a šťastný život, má kdykoli k dispozici ve svém nitru.

Brandon Bays o metodě Cesta